تکنولوژی های طراحی سایت

10 / 10
از 1 کاربر

برای ساخت و طراحی یک سایت تکنولوژی های مختلفی به کار می روند؛ اما اگر بخواهیم در چند جمله کوتاه توضیح کاملی درباره تکنولوژی های طراحی سایت به شما بدهیم، ابتدا باید آنها را دسته بندی نماییم.

تکنولوژی های طراحی سایت

برای طراحی سایت از دو سبک و تکنولوژی استفاده می شود:

  • تکنولوژی های آماده طراحی سایت
  • تکنولوژی های اختصاصی و برنامه نویسی برای طراحی سایت

تکنولوژی های آماده طراحی سایت عبارت اند از نرم افزارهایی که کمپانی های تجاری اقدام به ارائه آنها به مردم نموده اند که بتوانند به راحتی برای خود یک سایت اینترنتی بدون اطلاع از نوع برنامه نویسی سایت و کدهای اچ تی ام ال ، ایجاد نمایند. این نوع سایت ها به همانند یک وبلاگ می مانند که شما امکانات بیشتری برای تغییرات در آن دارید و همچنین هزینه اجاره هاست و دامنه های سایت نیز به عهده خود شما خواهد بود. از جمله این نرم افزار ها یا اصطلحا cms های آماده طراحی سایت می توان به جوملا و وردپرس و دراپال و اپن کارت و... اشاره نمود.

تکنولوژی های برنامه نویسی سایت عبارتند از نرمافزارهایی که شما برای ایجاد یک سایت نیاز به آشنایی کامل با برنامه نویسی دارید؛ شما باید به میزان کامل و حرفه ای با تمام مسائل ایجاد سایت اعم از پایگاه داده و الگوهای آبشاری سایت و کدهای اچ تی ام ال و آجاکس و... به طور کامل آشنا باشید تا بتوانید یک سایت حرفه ای و اختصاصی ایجاد نمایید. صد در صد ایجاد چنین سایتی از نظر کیفیت بسیار بالاتر از ایجاد سایت با تکنولوژی های آماده طراحی سایت خواهد بود.

عمدتا تمام طراحان سایت برای ایجاد چنین سایت هایی از دو تکنولوژی برتر طراحی و کدنویسی سایت به نام های ASP و PHP بهره می برند.

البته توجه داشته باشید که این دو سبک نیز دارای نرم افزارهای آماده و اصطلاحا nuk هستند. و گول شعار تبلیغاتی هر شخصی را نخورید که ادعا طراحی سایت کدنویسی شده را می نماید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :